728x90 AdSpace

 • Latest News

  12/06/2009

  Google DNS ile yasaklı sitelere giriş 8.8.8.8 / 4.4


  Biliyorsunuz ki türkiyede artan site kapatmalar ından sonra herkes kendince yöntemler buldu ki bu kişiler arasında başbakan recep tayip erdoğan da var.

  Bu aralar en çok kullanılan benimde kullandığım OPENDNS vardı... Şimdi ise arama motoru devi google işe el attı ve google genel DNS diye bişey çıkardı.    Peki bu nasıl kullanılır ve ne işe yarar:


  Öncelikle şuanki bizim net sağlayıcımızın DNS ve kontrolü yerine google amcanın kontrolü altına gireriz :Dx... Bu demek oluyor ki yasaklı istelere vs girdiğimiz de kardaş bu site mahkeme tarafından kapatıldı demeyecek...


  Bu uygulamayı kullanmak için.
  Masaüstünde başlat menüsünde bulunan Ağ Bağlantılarım‘a sağ tuş tıklayın Özelikleri açın karşınıza çıkacak olan şekildeki gibi aktif bağlantıyı (üzerinde x işareti olmayan) sağ tıklayın tekrar Özellikler seçeneğini açın.


  Açılan penceredeki İnternet İletişim Kuralları (TCP/IP) seçeneğine çift tıklayın. Son olarak aşağıdaki şekilde görüldüğü gibi


  Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan seçeneğini işaretleyin DNS ayarlarına Yeğlenen DNS sunucusu: 8.8.8.8 ve Diğer DNS Sunucusu bölümüne de 8.8.4.4 olarak girin tamam‘ı tıklayın. Sonra bütün pencereleri kapatıp çıkın.

  Mehmet Ali

  Grafik tasarım konusunda bir şeyler öğrenmekte, öğrenmekte olduklarını paylaşmakta.

  Website: Mhmtalizm

  • Blogger Yorumları
  • Facebook Yorumları

  2 yorum:

  1. arkadaşım 8.8.4.4 olacak yanlış yazmışsın

   YanıtlaSil
  2. Teşekür ederim uyarı için düzenlenmiştir...

   YanıtlaSil

  Item Reviewed: Google DNS ile yasaklı sitelere giriş 8.8.8.8 / 4.4 Rating: 5 Reviewed By: Kirli Adam
  Scroll to Top