728x90 AdSpace

 • Latest News

  12/22/2009

  Siteleriniz için 57+ Ücretsiz Resim Galerisi, Slayt Gösterisi ve Lightbox


  Haber sitelerinizde manşetlerde kullanabilirsiniz yada normal websayfanızda resim galerisi olarak da kullanabilirsiniz... Geliştirmek size kalmış :Dx ÜCretsiz ajax ile kodlanmış pek çok dosya pcgazetesi sitesi tarafından türkçeleştirilmiş... Sizde bu hazır dosyaları indirebilir web sitenizde kullanabilirsiniz....
  1. Ajax Manşet Haber Sistemimizin resmini aşağıda göreip indirbileceğiniz gibi demosuna buradan bakabilirsiniz…
  Ajax Manşet Haber Sistemi
  Ajax Manşet haber sistemi
  2. Ajax Manşet Haber Sistemimizin resmini aşağıda göreip indirbileceğiniz gibi demosuna buradan bakabilirsiniz…
  Ajax Manşet Haber Sistemi

  Ajax Manşet haber sistemi
  3. Ajax Manşet Haber Sistemimizin resmini aşağıda göreip indirbileceğiniz gibi demosuna buradan bakabilirsiniz…
  Ajax Manşet Haber Sistemi İndir  Ajax Manşet haber sistemi

  Üçüncü manşet haber sisteminin resmini aşağıda görüyorsunuz. Bu sistemin demosuna buradan bakabilir ve aşağıdaki linkden indirebilirsiniz.
  Ajax manşet Haber 3 indir

  ajax3 Ajax manşet Haber Sistemleri  1

  50 Tane Harika Dev paylaşım :Dx

  AJAX, JavaScript (jQuery, mooTools), Lightbox Tabanlı Galeriler
  1. Jon Design’s SmoothGallery
  mooTools 1.11 kütüphanesini kullanan bu JavaScript galerisi ve slayt gösterisi sistemi, geçiş efekti içeren yumuşak görünümlü görsel galerileri, slayt gösterileri, vitrinler ve diğer güzel görünümlü içerikleri web siteniz üzerinde kullanabilmenizi sağlıyor. Site üzeride aynı kodu kullanan 7 farklı galeri örneği bulacaksınız. Dilediğiniz örneği indirebilir ve bilgisayarınız üzerinde test edebilirsiniz.
  Diğer sistemlerin aksine JonDesign’ın SmoothGallery betiği en başından itibaren web standartları ile uyumlu olacak şekilde kodlanmış durumda. Galeriyi dilediğiniz belge üzerinden besleyebilir, özel CSS seçicilerini kullanabilirsiniz. Daha da iyisi bu gelişmiş betiğin kullandığı kod sadece 24KB.
  SmoothGallery
  SmoothGallery
  2. MiniShowcase Gallery
  MiniShowcase küçük ve sade bir PHP/JavaScript tabanlı çevrimiçi fotoğraf galerisi olup, AJAX desteği sayesinde herhangi karmış bir veritabanı ya da kod kullanmadan görsellerinizi çevrimiçi ortamda paylaşabilmenizi sağlıyor. Bu betik aracılığı ile sadece birkaç dakika içerisinde çalışır bir galeriniz olacaktır.
  MiniShowcase Gallery
  MiniShowcase Gallery
  3. jQuery SlideViewer
  SlideViewer’ın dosya boyutu sadece 1.5KB. Bir jQuery eklentisi olan bu uygulama sadece birkaç satır HTML kodu yazarak görsel galerileri oluşturabilminizi sağlıyor. SlideViewer listenizde kullandığınız görselleri otomatik olarak sayıyor ve kullanılabilecek bağlantıları otomatik olarak oluşturuyor. Ayrıca her bir görsel üzerine tıklandığında otomatik olarak bir sonraki görsele geçiş yapılıyor. Sade ve kullanışlı.
  jQuery SlideViewer
  jQuery SlideViewer
  4. DevKick Galleria
  Galleria bir JavaScript görsel galerisi olup jQuery kullanmaktadır. Görselleri sırasız liste üzerinden yüklüyor ve yüklenen her bir görselin önizleme resmini görüntülüyor. Eğer dilerseniz görsellerin önizleme resimlerini otomatik olarak oluşturabilen bu betik, önizleme resimlerinin oluşturulmasında da orantılı/orantısız, ortalanmış ya da kırpılmış gibi seçenekleri de size sunuyor ve ilgili önizleme resmini CSS ile tanımlanmış sabit önizleme kutusunun içerisine yerleştiriyor.
  DevKick Galleria
  DevKick Galleria
  5. ZenPhoto
  ZenPhoto çevrimiçi galeri ihtiyacında olan kullanıcıların pek çok sorununu giderebilecek kapasitede bir betik. Karmaşık olmaktan ziyade sadece görselleri görüntülemeye odaklanan bu betiğin geliştiricileri, bir çevrimiçi galeriden beklenen herşeyi yapabildiklerini ancak bunu oldukça sade bir arabirim üzerinden görüntüleyebildiklerine dikkat çekiyorlar. Galerinin özellik listesi bir hayli uzun. Sitelerinden kontrol etmeyi ihmal etmeyin.
  ZenPhoto
  ZenPhoto
  6. Lightbox 2
  Lightbox sade ve rahatsız etmeyen bir betik olup görselleri sayfanın üzerinde ön plana çıkararak gösterebilen bir betik. Kurulumu oldukça basit ve tüm modern tarayıcılar üzerinde çalışıyor.
  Lightbox 2
  Lightbox 2
  7. Visual Lightbox
  VisualLightbox ücretsiz bir sihirbaz program olup web fotoğraf galerilerini, tek bir satır kod yazmadan oluşturabilmenizi sağlıyor. Program, popüler Lightbox 2 betiğini kullanıyor.
  Visual Lightbox
  Visual Lightbox
  8. Photo Gallery with mooTools
  Tümüyle detaylandırılmış ders niteliğinde açıklamasının yanısıra pek çok görseli görüntüleyebilecek muhteşem bir fotoğraf galerisi.
  Photo Gallery with mooTools
  Photo Gallery with mooTools
  9. Grey Box
  GreyBox, web siteleri, görseller ve diğer içeriği güzel bir şekilde görüntüleyebilmenizi sağlayan bir betik. Kullanımı oldukça kolay olan bu betik ile tam ekran web siteleri, görsel galerileri kullanabilirsiniz. Betik, pop-up engelleyicileri tarafından etkilenmiyor ve sadece 22KB dosya boyutuna sahip.
  Grey Box
  Grey Box
  10. TripTracker
  TripTracker slayt gösterisi küçük boyutlu bir JavaScript görsel görüntüleyicisi olup animasyonlu slayt gösterisi özelliğine sahip.
  TripTracker
  TripTracker
  11. qGallery
  qGallery kullanması kolay, prototype tabanlı bir galeri betiği. Tüm görsel işleme süreci betik tarafından gerçekleştirildiği için sunucunuza gönderdiğiniz görseller için endişelenmenize gerek yok. Tüm görseller sunucunun geçici depolama alanında depolandığı için sunucuya da fazladan bir yük bindirmiyor.
  qGallery
  qGallery
  12. jFlow Gallery
  jFlow eklentisini kullanarak kendi galerinizi nasıl oluşturabileceğinizi gösteren bir rehber ve açıklama.
  jFlow Gallery
  jFlow Gallery
  13. noobSlide
  Görsellerinizi mooTools kullanarak 8 farklı şekilde görüntüleyebileceğiniz bir betik. Ne yazık ki betik hakkında herhangi bir belgeleme bulunmuyor ancak kaynak kodunu incelediğinizde kullanımının ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz.
  noobSlide
  noobSlide
  14. Spacegallery jQuery Eklentisi
  Görsellerinizi görüntüleyebilmenin bir diğer yolu.
  Spacegallery jQuery Eklentisi
  Spacegallery jQuery Eklentisi
  15. jQuery Cycle Plugin
  jQuery Cycle eklentisi küçük boyutlu bir slayt gösterisi eklentisi. Fare imlecinin görsel üzerine getirildiğinde animasyonun duraklatılması, otomatik durdurma, otomatik sığdırma, önceki/sonraki bağlantları, tıklama önleyicileri ve pek çok geçiş efekti için destek içeriyor. Eklenti ayrıca Metadata ve Easing eklentilerini de destekliyor ancak bu eklentileri kullanmak zorunda değilsiniz.
  jQuery Cycle Plugin
  jQuery Cycle Plugin
  16. Slider Gallery
  Bu ‘ürün kaydırıcısı’ sade bir galeriye benziyor ancak onun yerine öğreler arasında gezinmek için kaydırıcıyı kullanıyor. jQuery eklentilerini kullanan sade bir uygulama.
  Slider Gallery
  Slider Gallery
  17. PrettyPhoto
  jQuery Lightbox kopyası olan bu uygulama orjinal Lightbox uygulamasına benziyor ancak ona birkaç yeni özellik ekliyor ve tam belgelenmiş kod gibi avantajlar içeriyor.
  PrettyPhoto
  PrettyPhoto
  18. Pretty Gallery
  Fotoğraflarınızı jQuery kullanarak gösterebilmenin bir diğer yolu.
  Pretty Gallery
  Pretty Gallery
  19. FrogJS
  FrogJS sade, rahatsız etmeyen bir javaScript galerisi. Lightbox JS gibi örneklerin yerine kullanabileceğiniz bir uygulama olmasa da galerileri görüntülemek için bir başka yöntemi kullanıyor. Özellikle her bir görsel için bir sayfanın kullanıldığı galeriler ve fotoromanlar için ideal.
  FrogJS
  FrogJS
  20. Galleriffic
  Hızlı işleyen fotoğraf galerilerini işlemek için kullanılabilecek bir jQuery eklentisi. Galleriffic Mike Alsup’un Cycle eklentisinden esinlenmiş ancak daima yüksek performansı göz önünde bulundurarak özellikle çok sayıda fotoğrafın sorunsuz bir şekilde görüntülenebilmesi için optimize edilmiş.
  Galleriffic
  Galleriffic
  21. Pirobox jQuery Eklentisi
  Özellikle son birkaç aydır görsellerin web siteleri üzerinde görüntülenmesi için kullanılan Lightbox betikleri çok popüler hale geldiler. Piyasada bu tip betiklerden onlarcası mevcut ve bunlar farklı çatıları ya da kodlama dillerini kullanıyorlar. DesignShack bu listeye bir yenisini ekliyor. Bu betiğin tasarımı ve geliştirilmesi Diegro Valobra tarafından yapılmış.
  Pirobox jQuery Eklentisi
  Pirobox jQuery Eklentisi
  22. Slideshow 2
  Slideshow 2, mooTools 1.2 için bir JavaScript sınıfı olup web sitenizdeki görsellerin sunumunu hareketli hale getiriyor. Yukarıdaki bağlantı üzerinde ilgili eklentinin farklı kullanım şekilleri örneklendirilmiş. Eklentinin kullanım bilgisi için sayfanın kaynak kodunu incelemeniz yeterli.
  Slideshow 2
  Slideshow 2
  23. jQuery Flickr Galerisi
  FlickrGallery bir jQuery eklentisi olup Flickr fotoğraflarınızın web sitenize dahil edilebilmesini sağlıyor. Eklenti bir galeriyi Flickr’ın kolleksiyonlarına benzer albümler olarak nitelendiriyor. Albümler ise fotoğraf setlerini içeriyor.
  jQuery Flickr Galerisi
  jQuery Flickr Galerisi
  24. Otomatik Oluşturan Galeri
  Bu galeri sizin belirleyeceğiniz bir klasör içerisindeki görselleri otomatik olarak tarayıp galeri oluşturuyor. Galerinize yeni resimler eklemek ya da resimleri çıkarmak için tek yapmanız gereken sunucudan görsellerin bulunduğu klasöre müdahale etmek. Bu güzel özellik PHP kullanılarak mümkün hale getirilmiş.
  Otomatik Oluşturan Galeri
  Otomatik Oluşturan Galeri
  25. Photo Slider
  Başlat/Duraklat düğmelerini içeren ve jQuery kullanarak nasıl bir fotoğraf slayt gösterisi oluşturabileceğinizi anlatan bir rehber.
  Photo Slider
  Photo Slider
  26. JavaScript Tiny Slideshow
  Bu dinamik JavaScript slayt gösterisinin dosya boyutu sadece 5KB.
  JavaScript Tiny Slideshow
  JavaScript Tiny Slideshow
  27. S3Slider jQuery Eklentisi
  Üç farklı özelliğe ve slayt gösterim yöntemine sahip bir jQquery slayt gösterisi eklentisi. Kod iyi bir şekilde kullanmış ve ileri seviyede özelleştirilebilir. Bu örneği ben bugüne kadar geliştirdiğim bazı projelerde kullandım ve şimdiye kadar bir sorun yaşamadım. Denemenizi öneririm.
  S3Slider jQuery Eklentisi
  S3Slider jQuery Eklentisi
  28. AJAX Photo Gallery
  AgileGallery’nin AJAX sürümü ücretsiz bir AJAX Fotoğraf Galerisi olup Google’nin ücretsiz Picasa uygulaması üzerinden alacağınız XML dosyasından aldığı tüm bilgileri web tabanlı bir galeri haline getiriyor. Uygulama tamamen AJAX tabanlı olduğundan resimler arasında gezinirken sayfanın yeniden yüklenmesine gerek kalmıyor.
  AJAX Photo Gallery
  AJAX Photo Gallery
  29. Suckerfish HoverLightbox Redux
  Kullanışlı bir JavaScript / CSS tabanlı görsel galerisi olup Lightbox’un bir başka sürümünü içeriyor.
  Suckerfish HoverLightbox Redux
  Suckerfish HoverLightbox Redux
  30. PhatFusion Slideshow
  Çeşitli geçiş, döndürme, kaydırma efektleri içeren etkileşimli bir JavaScript mooTools galerisi.
  PhatFusion Slideshow
  PhatFusion Slideshow
  31. HighSlide JS
  Highslide JS açık kaynaklık bir JavaScript yazılımı olup Web 2.0 yaklaşımını pop-up pencerelere uygulayabiliyor. Önizleme görsellerini ve HTML açılır pencerelerini web sayfaları üzerinde kullanabilmenizi sağlıyor.
  HighSlide JS
  HighSlide JS
  32. SlideFlow AJAX Image Gallery
  Görsellerinizi web siteniz üzerinde kullanışlı bir şekilde gösterebilmek için, tam ekran desteği de bulunan bu slayt gösterisini kullanabilirsiniz. Fotoğraflar ve başlıklar XML dosyası üzerinden okunurken önizleme resimleri pakete dahil edilmiş olan Photoshop eylemleri kullanılarak önceden oluşturulabilir.
  SlideFlow AJAX Image Gallery
  SlideFlow AJAX Image Gallery
  33. Barack SlideShow
  Kullanışlı ve küçük dosya boyutuna sahip bir slaytgösterisi JavaScript betiği.
  Barack SlideShow
  Barack SlideShow
  34. JQZoom Evolution
  JQZoom, JavaScript ile hazırlanmış bir görsel büyüteci olup popüler JavaScript çatısı jQuery üzerinde geliştirilmiştir. JQZoom, özellikle web sitelerinin dilediğiniz bir bölümünü büyüterek göstermek isteyen kullanıcılar için ideal.
  JQZoom Evolution
  JQZoom Evolution
  35. jQuery Multimedia Portfolio
  jQuery için geliştirilen bu eklenti medya dosyalarının uzantısını otomatik olarak algılıyor ve ona uygun yürütücüyü yüklüyor.
  jQuery Multimedia Portfolio
  jQuery Multimedia Portfolio
  36. jQuery Küresel Panaroma Görüntüleyicisi
  Küresel panaromalar görüntülemek için kullanılabilecek bir JavaScript görüntüleyicisi. Java ve QuickTime teknolojilerine bir alternatif.
  37. jQuery Sanal Gezinti
  Basi panaroma görüntüleyicisi için bir eklenti olan bu kod sayesinde jQuery desteği sayesinde panaromik görüntülerinizi sanal gezinti uygulamalarına dönüştürebilirsiniz.
  jQuery Sanal Gezinti
  jQuery Sanal Gezinti
  38. mooSlideBox
  mooSlideBox küçük ve zarif, AJAX tabanlı bir uzantı olup günümüzün tüm popüler web uygulamalarının neredeyse tamamında bulabileceğiniz “Lightbox”a bir alternatif teşkil ediyor. Bu Lightbox kopyası IE6/7, Opera ve Firefox üzerinde çalışıyor ve mooTools sürüm 1.11 kullanıyor.
  mooSlideBox
  mooSlideBox
  39. jqGalScroll
  jQuery Gallery Scroller (jqGalScroll= bir dizi görseli alıyor ve dikey, yatay ya da diagonal olarak ilgili görseleri sırasıyla görüntülüyor. Eklenti ayrıca görsellerinizi sayfalara ayırarak ziyaretçilerinizin görseller arasında gezinebilmelerini de sağlıyor.
  jqGalScroll
  jqGalScroll
  40. Featured Content Slider
  Kendi başına çalışır “öne çıkarılan başlıklar” uygulaması oluşturabilmenizi sağlayacak bir rehber.
  Featured Content Slider
  Featured Content Slider
  41. Easy Slider jQuery Plugin
  Easy Slider görsellerin ya da diğer herhangi bir içerik türünün dikey ya da yatay olarak kaydırılabilmesini sağlıyor. Uygulamanın ayarları tamamen CSS üzerinden yapılabildiğinden sizin tek yapmanız gereken eklenti dosyasını sitenize dahil etmek, içeriği eklemek ve ardından CSS kullanarak uygulamayı stillemek.
  Easy Slider jQuery Plugin
  Easy Slider jQuery Plugin
  42. Dynamic Image Gallery Slideshow
  Bu son derece hafif olan JavaScript görsel galerisi ve slayt gösterisi betiğinin dosya boyutu sadece 3KB ve pek çok güzel özelliği içeriyor.
  Dynamic Image Gallery Slideshow
  Dynamic Image Gallery Slideshow
  CSS Tabanlı Galeriler
  43. Hoverbox Image Gallery
  Sadece 8KB dosya boyutuna sahip bu uygulamanın dosya boyutu sadece 8KB ve tümüyle CSS tabanlı.
  Hoverbox Image Gallery
  Hoverbox Image Gallery
  44. Sliding Photograph Galleries
  Bu galeri bugüne kadar gördüğünüz en küçük dosya boyutuna sahip galerilerden biri. Normalde dikey olarak dizilen sırasız liste içeren bu galeri, kullanılan CSS yardımıyla 8:1 oranında daha az alan kaplayabiliyor. Herhangi bir önizleme resmine ihtiyacınız yok zira tüm resimler önceden yükleniyor. Kullanılan bu metod aşağıda gösterildiği gibi hem dikey, hem de yatay olarak kullanılabilir.
  Sliding Photograph Galleries
  Sliding Photograph Galleries
  45. CSS Görsel Galerisi
  Tümüyle CSS tabanlı olan bu galeri önizleme resimlerinin üzerine fare imleci getirildiğinde resmin orjinal boyutunu otomatik olarak gösterebiliyor. Tümüyle CSS kullanılarak geliştirilmiş olan bu galeri, IE6+, Firefox ve Opera 8 destekliyor.
  CSS Görsel Galerisi
  CSS Görsel Galerisi
  46. Cross Browser CSS Slideshow
  Sadece CSS kullanılarak geliştirilmiş bir diğer slayt gösterisi uygulaması.
  Cross Browser CSS Slideshow
  Cross Browser CSS Slideshow
  47. Cross Browser Multi-Page Photograph Gallery
  Suckerfish HoverLightbox baz alınarak geliştirilmiş olan bu uygulama çoklu sayfa anahat sistemine sahip ancak metin yerine görsel kullanıyor. Suckerfish HoverLightbox’un aksine bu uygulama herhangi bir JavaScript kullanmamasına rağmen IE 5.5 ve üzeri tarayıcılarda sorunsuz çalışıyor.
  Cross Browser Multi-Page Photograph Gallery
  Cross Browser Multi-Page Photograph Gallery
  48. CSS Decorative Gallery
  Güzel bir dekoratif CSS galerisi dersi. Bu ders sayesinde görsellerinizi ve fotoğraf galerilerinizi kaynak görselleri düzenlemeden nasıl daha güzel bir şekilde görüntüleyebileceğinizi öğrenebilirsiniz.
  CSS Decorative Gallery
  CSS Decorative Gallery
  Flash Tabanlı Galeriler
  49. Flash Parallax Gallery
  Paradox kaydırma günümüz 2B animasyonlarında ve oyunlarda çok sık bir şekilde kullanılmaktadır. Bu tip uygulamalarda arkaplan ve önplan görselleri farklı hızlarda kayarak uygulamaya derinlik katmaktadırlar. Bu derinlik, arkaplan görsellerinin önplan görsellerinden daha yavaş bir şekilde hareket etmesiyle sağlanıyor. Özellike portfolyonuzu yaratıcı ve özgün bir şekilde görüntüleyebilmek için kullanabileceğiniz harika bir rehber. Kesinlikle bir göz atılmalı!
  Flash Parallax Gallery
  Flash Parallax Gallery
  50. Flash Gallery
  Flash Gallery ücretsiz bir uygulama olup web sitelerinize kolayca ve hızlıca slayt gösterileri ekleyebilmenizi sağlıyor. Uygulamayı kullanabilmek için herhangi bir programlama bilgisine ihtiyacınız olmayacak. Tek yapmanız gereken betiği sitenize yüklemek. Ardından betik isterseniz görsellerin yer aldığı bir klasör üzerinden ya da Flickr resim akışından resimleri alarak onları otomatik olarak bir slayt gösterisi haline dönüştürüyor.
  Flash Gallery
  Flash Gallery
  51. SimpleViewer
  SimpleViewer ücretsiz, sade ve özelleştirilebilir bir Flash görsel görüntüleme uygulamasıdır.
  SimpleViewer
  SimpleViewer
  52. 3B Eğri Duvar
  Flash tabanlı 3B eğriler oluşturabileceğiniz, Flashloaded sürümüne benzer bir uygulama ancak bu sürüm ücretsiz.
  3B Eğri Duvar
  3B Eğri Duvar
  53. dfGallery
  dfGallery uygulaması görüp görebileceğiniz en başarılı galeri uygulamalarından biri.
  dfGallery
  dfGallery
  54. Spiral Carrousel XML
  Spiral Carrousel XML
  Spiral Carrousel XML
  55. Polaroid Gallery
  Polaroid Gallery ücretsiz ve açık kaynaklı bir Flash galeri uygulaması. Betik, görsel başlıklarını ve görsellerin kendisini dinamik olarak harici bir XML dosyasından ya da Flickr RSS beslemesi üzerinden alabiliyor. Ardından betik, aldığı veriyi işliyor ve etkileşimli bir flash galerisi oluşturuyor.
  Polaroid Gallery
  Polaroid Gallery
  56. TiltViewer
  TiltViewer ücretsiz ve özelleştirilebilir 3B Flash görsel görüntüleme uygulamasıdır.
  TiltViewer
  TiltViewer
  Diğer
  57. DynamicDrive
  Ve son olarak eğer yukarıdaki 56 galeri ihtiyacınıza cevap vermiyorsa ya da bu galeriler size yetmiyorsa, o zaman DynamicDrive.com web sitesi üzerinde bulunan diğer onlarca galeri uygulamasını deneyebilirsiniz.
  DynamicDrive
  DynamicDrive
  Eğer kullandığınız ve yukarıda yer almayan bir galeri uygulaması biliyorsanız o zaman yorumlarınızda ilgili galeriye bir bağlantı vererek bu listenin gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.


  • Kaynak: 1stwebdesigner2. MiniShowcase Gallery
   MiniShowcase küçük ve sade bir PHP/JavaScript tabanlı çevrimiçi fotoğraf galerisi olup, AJAX desteği sayesinde herhangi karmış bir veritabanı ya da kod kullanmadan görsellerinizi çevrimiçi ortamda paylaşabilmenizi sağlıyor. Bu betik aracılığı ile sadece birkaç dakika içerisinde çalışır bir galeriniz olacaktır.


   MiniShowcase Gallery
   MiniShowcase Gallery
   3. jQuery SlideViewer
   SlideViewer’ın dosya boyutu sadece 1.5KB. Bir jQuery eklentisi olan bu uygulama sadece birkaç satır HTML kodu yazarak görsel galerileri oluşturabilminizi sağlıyor. SlideViewer listenizde kullandığınız görselleri otomatik olarak sayıyor ve kullanılabilecek bağlantıları otomatik olarak oluşturuyor. Ayrıca her bir görsel üzerine tıklandığında otomatik olarak bir sonraki görsele geçiş yapılıyor. Sade ve kullanışlı.


   jQuery SlideViewer
   jQuery SlideViewer
   4. DevKick Galleria
   Galleria bir JavaScript görsel galerisi olup jQuery kullanmaktadır. Görselleri sırasız liste üzerinden yüklüyor ve yüklenen her bir görselin önizleme resmini görüntülüyor. Eğer dilerseniz görsellerin önizleme resimlerini otomatik olarak oluşturabilen bu betik, önizleme resimlerinin oluşturulmasında da orantılı/orantısız, ortalanmış ya da kırpılmış gibi seçenekleri de size sunuyor ve ilgili önizleme resmini CSS ile tanımlanmış sabit önizleme kutusunun içerisine yerleştiriyor.


   DevKick Galleria
   DevKick Galleria
   5. ZenPhoto
   ZenPhoto çevrimiçi galeri ihtiyacında olan kullanıcıların pek çok sorununu giderebilecek kapasitede bir betik. Karmaşık olmaktan ziyade sadece görselleri görüntülemeye odaklanan bu betiğin geliştiricileri, bir çevrimiçi galeriden beklenen herşeyi yapabildiklerini ancak bunu oldukça sade bir arabirim üzerinden görüntüleyebildiklerine dikkat çekiyorlar. Galerinin özellik listesi bir hayli uzun. Sitelerinden kontrol etmeyi ihmal etmeyin.


   ZenPhoto
   ZenPhoto
   6. Lightbox 2
   Lightbox sade ve rahatsız etmeyen bir betik olup görselleri sayfanın üzerinde ön plana çıkararak gösterebilen bir betik. Kurulumu oldukça basit ve tüm modern tarayıcılar üzerinde çalışıyor.


   Lightbox 2
   Lightbox 2
   7. Visual Lightbox
   VisualLightbox ücretsiz bir sihirbaz program olup web fotoğraf galerilerini, tek bir satır kod yazmadan oluşturabilmenizi sağlıyor. Program, popüler Lightbox 2 betiğini kullanıyor.


   Visual Lightbox
   Visual Lightbox
   8. Photo Gallery with mooTools
   Tümüyle detaylandırılmış ders niteliğinde açıklamasının yanısıra pek çok görseli görüntüleyebilecek muhteşem bir fotoğraf galerisi.


   Photo Gallery with mooTools
   Photo Gallery with mooTools
   9. Grey Box
   GreyBox, web siteleri, görseller ve diğer içeriği güzel bir şekilde görüntüleyebilmenizi sağlayan bir betik. Kullanımı oldukça kolay olan bu betik ile tam ekran web siteleri, görsel galerileri kullanabilirsiniz. Betik, pop-up engelleyicileri tarafından etkilenmiyor ve sadece 22KB dosya boyutuna sahip.


   Grey Box
   Grey Box
   10. TripTracker
   TripTracker slayt gösterisi küçük boyutlu bir JavaScript görsel görüntüleyicisi olup animasyonlu slayt gösterisi özelliğine sahip.


   TripTracker
   TripTracker
   11. qGallery
   qGallery kullanması kolay, prototype tabanlı bir galeri betiği. Tüm görsel işleme süreci betik tarafından gerçekleştirildiği için sunucunuza gönderdiğiniz görseller için endişelenmenize gerek yok. Tüm görseller sunucunun geçici depolama alanında depolandığı için sunucuya da fazladan bir yük bindirmiyor.


   qGallery
   qGallery
   12. jFlow Gallery
   jFlow eklentisini kullanarak kendi galerinizi nasıl oluşturabileceğinizi gösteren bir rehber ve açıklama.


   jFlow Gallery
   jFlow Gallery
   13. noobSlide
   Görsellerinizi mooTools kullanarak 8 farklı şekilde görüntüleyebileceğiniz bir betik. Ne yazık ki betik hakkında herhangi bir belgeleme bulunmuyor ancak kaynak kodunu incelediğinizde kullanımının ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz.


   noobSlide
   noobSlide
   14. Spacegallery jQuery Eklentisi
   Görsellerinizi görüntüleyebilmenin bir diğer yolu.


   Spacegallery jQuery Eklentisi
   Spacegallery jQuery Eklentisi
   15. jQuery Cycle Plugin
   jQuery Cycle eklentisi küçük boyutlu bir slayt gösterisi eklentisi. Fare imlecinin görsel üzerine getirildiğinde animasyonun duraklatılması, otomatik durdurma, otomatik sığdırma, önceki/sonraki bağlantları, tıklama önleyicileri ve pek çok geçiş efekti için destek içeriyor. Eklenti ayrıca Metadata ve Easing eklentilerini de destekliyor ancak bu eklentileri kullanmak zorunda değilsiniz.


   jQuery Cycle Plugin
   jQuery Cycle Plugin
   16. Slider Gallery
   Bu ‘ürün kaydırıcısı’ sade bir galeriye benziyor ancak onun yerine öğreler arasında gezinmek için kaydırıcıyı kullanıyor. jQuery eklentilerini kullanan sade bir uygulama.


   Slider Gallery
   Slider Gallery
   17. PrettyPhoto
   jQuery Lightbox kopyası olan bu uygulama orjinal Lightbox uygulamasına benziyor ancak ona birkaç yeni özellik ekliyor ve tam belgelenmiş kod gibi avantajlar içeriyor.


   PrettyPhoto
   PrettyPhoto
   18. Pretty Gallery
   Fotoğraflarınızı jQuery kullanarak gösterebilmenin bir diğer yolu.


   Pretty Gallery
   Pretty Gallery
   19. FrogJS
   FrogJS sade, rahatsız etmeyen bir javaScript galerisi. Lightbox JS gibi örneklerin yerine kullanabileceğiniz bir uygulama olmasa da galerileri görüntülemek için bir başka yöntemi kullanıyor. Özellikle her bir görsel için bir sayfanın kullanıldığı galeriler ve fotoromanlar için ideal.


   FrogJS
   FrogJS
   20. Galleriffic
   Hızlı işleyen fotoğraf galerilerini işlemek için kullanılabilecek bir jQuery eklentisi. Galleriffic Mike Alsup’un Cycle eklentisinden esinlenmiş ancak daima yüksek performansı göz önünde bulundurarak özellikle çok sayıda fotoğrafın sorunsuz bir şekilde görüntülenebilmesi için optimize edilmiş.


   Galleriffic
   Galleriffic
   21. Pirobox jQuery Eklentisi
   Özellikle son birkaç aydır görsellerin web siteleri üzerinde görüntülenmesi için kullanılan Lightbox betikleri çok popüler hale geldiler. Piyasada bu tip betiklerden onlarcası mevcut ve bunlar farklı çatıları ya da kodlama dillerini kullanıyorlar. DesignShack bu listeye bir yenisini ekliyor. Bu betiğin tasarımı ve geliştirilmesi Diegro Valobra tarafından yapılmış.


   Pirobox jQuery Eklentisi
   Pirobox jQuery Eklentisi
   22. Slideshow 2
   Slideshow 2, mooTools 1.2 için bir JavaScript sınıfı olup web sitenizdeki görsellerin sunumunu hareketli hale getiriyor. Yukarıdaki bağlantı üzerinde ilgili eklentinin farklı kullanım şekilleri örneklendirilmiş. Eklentinin kullanım bilgisi için sayfanın kaynak kodunu incelemeniz yeterli.


   Slideshow 2
   Slideshow 2
   23. jQuery Flickr Galerisi
   FlickrGallery bir jQuery eklentisi olup Flickr fotoğraflarınızın web sitenize dahil edilebilmesini sağlıyor. Eklenti bir galeriyi Flickr’ın kolleksiyonlarına benzer albümler olarak nitelendiriyor. Albümler ise fotoğraf setlerini içeriyor.


   jQuery Flickr Galerisi
   jQuery Flickr Galerisi
   24. Otomatik Oluşturan Galeri
   Bu galeri sizin belirleyeceğiniz bir klasör içerisindeki görselleri otomatik olarak tarayıp galeri oluşturuyor. Galerinize yeni resimler eklemek ya da resimleri çıkarmak için tek yapmanız gereken sunucudan görsellerin bulunduğu klasöre müdahale etmek. Bu güzel özellik PHP kullanılarak mümkün hale getirilmiş.


   Otomatik Oluşturan Galeri
   Otomatik Oluşturan Galeri
   25. Photo Slider
   Başlat/Duraklat düğmelerini içeren ve jQuery kullanarak nasıl bir fotoğraf slayt gösterisi oluşturabileceğinizi anlatan bir rehber.


   Photo Slider
   Photo Slider
   26. JavaScript Tiny Slideshow
   Bu dinamik JavaScript slayt gösterisinin dosya boyutu sadece 5KB.


   JavaScript Tiny Slideshow
   JavaScript Tiny Slideshow
   27. S3Slider jQuery Eklentisi
   Üç farklı özelliğe ve slayt gösterim yöntemine sahip bir jQquery slayt gösterisi eklentisi. Kod iyi bir şekilde kullanmış ve ileri seviyede özelleştirilebilir. Bu örneği ben bugüne kadar geliştirdiğim bazı projelerde kullandım ve şimdiye kadar bir sorun yaşamadım. Denemenizi öneririm.


   S3Slider jQuery Eklentisi
   S3Slider jQuery Eklentisi
   28. AJAX Photo Gallery
   AgileGallery’nin AJAX sürümü ücretsiz bir AJAX Fotoğraf Galerisi olup Google’nin ücretsiz Picasa uygulaması üzerinden alacağınız XML dosyasından aldığı tüm bilgileri web tabanlı bir galeri haline getiriyor. Uygulama tamamen AJAX tabanlı olduğundan resimler arasında gezinirken sayfanın yeniden yüklenmesine gerek kalmıyor.


   AJAX Photo Gallery
   AJAX Photo Gallery
   29. Suckerfish HoverLightbox Redux
   Kullanışlı bir JavaScript / CSS tabanlı görsel galerisi olup Lightbox’un bir başka sürümünü içeriyor.


   Suckerfish HoverLightbox Redux
   Suckerfish HoverLightbox Redux
   30. PhatFusion Slideshow
   Çeşitli geçiş, döndürme, kaydırma efektleri içeren etkileşimli bir JavaScript mooTools galerisi.


   PhatFusion Slideshow
   PhatFusion Slideshow
   31. HighSlide JS
   Highslide JS açık kaynaklık bir JavaScript yazılımı olup Web 2.0 yaklaşımını pop-up pencerelere uygulayabiliyor. Önizleme görsellerini ve HTML açılır pencerelerini web sayfaları üzerinde kullanabilmenizi sağlıyor.


   HighSlide JS
   HighSlide JS
   32. SlideFlow AJAX Image Gallery
   Görsellerinizi web siteniz üzerinde kullanışlı bir şekilde gösterebilmek için, tam ekran desteği de bulunan bu slayt gösterisini kullanabilirsiniz. Fotoğraflar ve başlıklar XML dosyası üzerinden okunurken önizleme resimleri pakete dahil edilmiş olan Photoshop eylemleri kullanılarak önceden oluşturulabilir.


   SlideFlow AJAX Image Gallery
   SlideFlow AJAX Image Gallery
   33. Barack SlideShow
   Kullanışlı ve küçük dosya boyutuna sahip bir slaytgösterisi JavaScript betiği.


   Barack SlideShow
   Barack SlideShow
   34. JQZoom Evolution
   JQZoom, JavaScript ile hazırlanmış bir görsel büyüteci olup popüler JavaScript çatısı jQuery üzerinde geliştirilmiştir. JQZoom, özellikle web sitelerinin dilediğiniz bir bölümünü büyüterek göstermek isteyen kullanıcılar için ideal.


   JQZoom Evolution
   JQZoom Evolution
   35. jQuery Multimedia Portfolio
   jQuery için geliştirilen bu eklenti medya dosyalarının uzantısını otomatik olarak algılıyor ve ona uygun yürütücüyü yüklüyor.


   jQuery Multimedia Portfolio
   jQuery Multimedia Portfolio
   36. jQuery Küresel Panaroma Görüntüleyicisi
   Küresel panaromalar görüntülemek için kullanılabilecek bir JavaScript görüntüleyicisi. Java ve QuickTime teknolojilerine bir alternatif.
   37. jQuery Sanal Gezinti
   Basi panaroma görüntüleyicisi için bir eklenti olan bu kod sayesinde jQuery desteği sayesinde panaromik görüntülerinizi sanal gezinti uygulamalarına dönüştürebilirsiniz.


   jQuery Sanal Gezinti
   jQuery Sanal Gezinti
   38. mooSlideBox
   mooSlideBox küçük ve zarif, AJAX tabanlı bir uzantı olup günümüzün tüm popüler web uygulamalarının neredeyse tamamında bulabileceğiniz “Lightbox”a bir alternatif teşkil ediyor. Bu Lightbox kopyası IE6/7, Opera ve Firefox üzerinde çalışıyor ve mooTools sürüm 1.11 kullanıyor.


   mooSlideBox
   mooSlideBox
   39. jqGalScroll
   jQuery Gallery Scroller (jqGalScroll= bir dizi görseli alıyor ve dikey, yatay ya da diagonal olarak ilgili görseleri sırasıyla görüntülüyor. Eklenti ayrıca görsellerinizi sayfalara ayırarak ziyaretçilerinizin görseller arasında gezinebilmelerini de sağlıyor.


   jqGalScroll
   jqGalScroll
   40. Featured Content Slider
   Kendi başına çalışır “öne çıkarılan başlıklar” uygulaması oluşturabilmenizi sağlayacak bir rehber.


   Featured Content Slider
   Featured Content Slider
   41. Easy Slider jQuery Plugin
   Easy Slider görsellerin ya da diğer herhangi bir içerik türünün dikey ya da yatay olarak kaydırılabilmesini sağlıyor. Uygulamanın ayarları tamamen CSS üzerinden yapılabildiğinden sizin tek yapmanız gereken eklenti dosyasını sitenize dahil etmek, içeriği eklemek ve ardından CSS kullanarak uygulamayı stillemek.


   Easy Slider jQuery Plugin
   Easy Slider jQuery Plugin
   42. Dynamic Image Gallery Slideshow
   Bu son derece hafif olan JavaScript görsel galerisi ve slayt gösterisi betiğinin dosya boyutu sadece 3KB ve pek çok güzel özelliği içeriyor.


   Dynamic Image Gallery Slideshow
   Dynamic Image Gallery Slideshow
   CSS Tabanlı Galeriler
   43. Hoverbox Image Gallery
   Sadece 8KB dosya boyutuna sahip bu uygulamanın dosya boyutu sadece 8KB ve tümüyle CSS tabanlı.


   Hoverbox Image Gallery
   Hoverbox Image Gallery
   44. Sliding Photograph Galleries
   Bu galeri bugüne kadar gördüğünüz en küçük dosya boyutuna sahip galerilerden biri. Normalde dikey olarak dizilen sırasız liste içeren bu galeri, kullanılan CSS yardımıyla 8:1 oranında daha az alan kaplayabiliyor. Herhangi bir önizleme resmine ihtiyacınız yok zira tüm resimler önceden yükleniyor. Kullanılan bu metod aşağıda gösterildiği gibi hem dikey, hem de yatay olarak kullanılabilir.


   Sliding Photograph Galleries
   Sliding Photograph Galleries
   45. CSS Görsel Galerisi
   Tümüyle CSS tabanlı olan bu galeri önizleme resimlerinin üzerine fare imleci getirildiğinde resmin orjinal boyutunu otomatik olarak gösterebiliyor. Tümüyle CSS kullanılarak geliştirilmiş olan bu galeri, IE6+, Firefox ve Opera 8 destekliyor.


   CSS Görsel Galerisi
   CSS Görsel Galerisi
   46. Cross Browser CSS Slideshow
   Sadece CSS kullanılarak geliştirilmiş bir diğer slayt gösterisi uygulaması.


   Cross Browser CSS Slideshow
   Cross Browser CSS Slideshow
   47. Cross Browser Multi-Page Photograph Gallery
   Suckerfish HoverLightbox baz alınarak geliştirilmiş olan bu uygulama çoklu sayfa anahat sistemine sahip ancak metin yerine görsel kullanıyor. Suckerfish HoverLightbox’un aksine bu uygulama herhangi bir JavaScript kullanmamasına rağmen IE 5.5 ve üzeri tarayıcılarda sorunsuz çalışıyor.


   Cross Browser Multi-Page Photograph Gallery
   Cross Browser Multi-Page Photograph Gallery
   48. CSS Decorative Gallery
   Güzel bir dekoratif CSS galerisi dersi. Bu ders sayesinde görsellerinizi ve fotoğraf galerilerinizi kaynak görselleri düzenlemeden nasıl daha güzel bir şekilde görüntüleyebileceğinizi öğrenebilirsiniz.


   CSS Decorative Gallery
   CSS Decorative Gallery
   Flash Tabanlı Galeriler
   49. Flash Parallax Gallery
   Paradox kaydırma günümüz 2B animasyonlarında ve oyunlarda çok sık bir şekilde kullanılmaktadır. Bu tip uygulamalarda arkaplan ve önplan görselleri farklı hızlarda kayarak uygulamaya derinlik katmaktadırlar. Bu derinlik, arkaplan görsellerinin önplan görsellerinden daha yavaş bir şekilde hareket etmesiyle sağlanıyor. Özellike portfolyonuzu yaratıcı ve özgün bir şekilde görüntüleyebilmek için kullanabileceğiniz harika bir rehber. Kesinlikle bir göz atılmalı!


   Flash Parallax Gallery
   Flash Parallax Gallery
   50. Flash Gallery
   Flash Gallery ücretsiz bir uygulama olup web sitelerinize kolayca ve hızlıca slayt gösterileri ekleyebilmenizi sağlıyor. Uygulamayı kullanabilmek için herhangi bir programlama bilgisine ihtiyacınız olmayacak. Tek yapmanız gereken betiği sitenize yüklemek. Ardından betik isterseniz görsellerin yer aldığı bir klasör üzerinden ya da Flickr resim akışından resimleri alarak onları otomatik olarak bir slayt gösterisi haline dönüştürüyor.


   Flash Gallery
   Flash Gallery
   51. SimpleViewer
   SimpleViewer ücretsiz, sade ve özelleştirilebilir bir Flash görsel görüntüleme uygulamasıdır.


   SimpleViewer
   SimpleViewer
   52. 3B Eğri Duvar
   Flash tabanlı 3B eğriler oluşturabileceğiniz, Flashloaded sürümüne benzer bir uygulama ancak bu sürüm ücretsiz.


   3B Eğri Duvar
   3B Eğri Duvar
   53. dfGallery
   dfGallery uygulaması görüp görebileceğiniz en başarılı galeri uygulamalarından biri.


   dfGallery
   dfGallery
   54. Spiral Carrousel XML


   Spiral Carrousel XML
   Spiral Carrousel XML
   55. Polaroid Gallery
   Polaroid Gallery ücretsiz ve açık kaynaklı bir Flash galeri uygulaması. Betik, görsel başlıklarını ve görsellerin kendisini dinamik olarak harici bir XML dosyasından ya da Flickr RSS beslemesi üzerinden alabiliyor. Ardından betik, aldığı veriyi işliyor ve etkileşimli bir flash galerisi oluşturuyor.


   Polaroid Gallery
   Polaroid Gallery
   56. TiltViewer
   TiltViewer ücretsiz ve özelleştirilebilir 3B Flash görsel görüntüleme uygulamasıdır.


   TiltViewer
   TiltViewer
   Diğer
   57. DynamicDrive
   Ve son olarak eğer yukarıdaki 56 galeri ihtiyacınıza cevap vermiyorsa ya da bu galeriler size yetmiyorsa, o zaman DynamicDrive.com web sitesi üzerinde bulunan diğer onlarca galeri uygulamasını deneyebilirsiniz.


   DynamicDrive
   DynamicDrive
   Eğer kullandığınız ve yukarıda yer almayan bir galeri uygulaması biliyorsanız o zaman yorumlarınızda ilgili galeriye bir bağlantı vererek bu listenin gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.
  • Kaynak: 1stwebdesigner
  • Blogger Yorumları
  • Facebook Yorumları

  1 yorum:

  1. This is very interesting, You're a very skilled blogger. I have joined your feed and look forward to seeking more of your excellent post. Also, I have shared your website in my social networks!
   Feel free to surf my web site ... clean my pc

   YanıtlaSil

  Item Reviewed: Siteleriniz için 57+ Ücretsiz Resim Galerisi, Slayt Gösterisi ve Lightbox Rating: 5 Reviewed By: Adsız
  Scroll to Top