728x90 AdSpace

 • Latest News

  3/09/2012

  Mozilla Türkiye : Katkıda Bulunun!


  Mozilla Vakfı bu hedefleri gerçekleştirmek için kurulmuş kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur; ama Mozilla’nın arkasındaki gerçek güç, dünyanın her tarafında kendi hayallerindeki web’i yaratmak için çalışan insanlardır. Siz de onlardan biri olabilirsiniz!


  Nasıl yardım edebilirim?

  Mozilla’ya ve Mozilla Türkiye ekibine katkıda bulunmak için mutlaka teknik becerileriniz olmasına gerek yok. Herkes Mozilla’ya bir noktada yardım edebilir. Zaten yıllar içinde büyüyüp gelişmemizin temelinde yatan da bu!
  Mozilla Türkiye, öncelikli olarak yerelleştirme, tanıtım ve pazarlama faaliyetlerine odaklanmıştır.
  İngilizce biliyor ve “Çeviri yapmaktan hoşlanırım.” diyorsanız, katkıda bulunabileceğiniz bir sürü Mozilla çeviri çalışması var. Çeviri çalışmalarından herhangi birine dahil olmak istiyorsanız lütfen öncelikle Mozilla Türkiye Gönüllüleri e-posta grubumuza kaydolarak kendinizi tanıtın.
  İşte katkıda bulunabileceğiniz çeviri projeleri:
  Firefox, Firefox Mobil, Thunderbird, SeaMonkey ve Calendar‘ın çevirilerine katkıda bulunmak istiyorsanız çeviri aracımız Narro’yu ziyaret edin, hemen kaydolun ve çeviriye başlayın, bu şahane ürünlere siz de imzanızı atın.
  Mozilla Destek (SUMO): Ürünler hakkında yardıma ihtiyacı olanlara yardım etmenin en iyi yolu, onların önünü açacak metinleri Türkçeleştirmek. Mozilla ürünlerinin destek sayfaları gönüllü süper kahramanlar tarafından yazılıyor ve çevriliyor. Pelerininiz hazırsa http://support.mozilla.com/tr/kb/super-kahramanlar-araniyor sayfasından nasıl katkıda bulunacağınızı öğrenebilirsiniz. Unutmayın, siz de bir zamanlar yardıma ihtiyaç duyuyordunuz. Şimdi bildiklerinizi başkalarıyla paylaşma zamanı!
  Mozilla Eklentileri Sitesi (AMO): Firefox’u ve diğer Mozilla ürünlerini zenginleştiren, onlara yeni işlevler kazandıran ve işinizi kolaylaştıran eklentilerin sunulduğu AMO, öncelikli olarak çevirisini tamamlamak istediğimiz bir proje. Çeviriye destek vermek için yapmanız gereken tek şey http://localize.mozilla.org/tr/amo/ sayfasını açıp çeviriye başlamak. Eklentilerin kendisini çevirmek içinse en büyük eklenti çeviri sitesi www.babelzilla.org‘u ziyaret edin.
  Mozilla Verbatim: Çeşitli Mozilla projelerinin çevirileri, Mozilla Türkiye’nin Pootle’ı ile aynı altyapıyı kullanan Verbatim üzerinden yapılır.
  Mozilla.com ve Mozilla-Europe.org üzerindeki içerik, çekirdek çeviri ekibimiz tarafından Türkçeleştirilmektedir. Bu çevirilere katkı sağlamak için e-posta listemizdeki yazışmaları takip edebilirsiniz.
  Yerelleştirmeyle ilgili kapsamlı genel bilgi almak için ilgili viki sayfasına da göz atın.
   
  Daha ayrıntılı bilgi için :  www.mozilla.org.tr

  Mehmet Ali

  Grafik tasarım konusunda bir şeyler öğrenmekte, öğrenmekte olduklarını paylaşmakta.

  Website: Mhmtalizm

  • Blogger Yorumları
  • Facebook Yorumları

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Mozilla Türkiye : Katkıda Bulunun! Rating: 5 Reviewed By: Kirli Adam
  Scroll to Top