728x90 AdSpace

 • Latest News

  4/27/2013

  Gezinti.com nedir? ahh TTNET ahh!

  İşte TTNET i iptal ettirmek için yeni bir neden! Aylardır sorunlu internet bağlantısı yetmiyormuş gibi şimdi de bizleri fişlemeye başladı! Yakın zaman'da karşınıza aşağıda ki gibi bir resim çıktıysa bu konuya biraz daha ayrıntılı bakmalısınız! Gezinti.com'un yaptığı şey ilginize göre reklamlar göstermek, neye ilginiz olduğunu bulması için ise girdiğiniz siteleri yaptığınız aramaları kayıt altına alıyor! Sizin profilinizi çıkarıyor! Bize rezil interneti en pahalı fiyata vermesi yetmiyormuş gibi şimdi de daha fazla para kazanmaları için kendilerine yardımcı olmamızı reklam servisine katılmamızı istiyor!


  @TEAkolik: "TTNet Phorm’u yani Gezinti.com’u artık haber siteleri ile reklam anlaşmaları yaparak bize kabul ettirecek!"
   


   Eşşek kadar fatura ödeyelim, sonra Phorm ile fişlenelim üstüne üstlük TTNET bu servise üye olduğumuz için bize reklam göstersin. Reklam verenlerden de milyarlarca lira para alsın?
  Yok öyle yağma…

  Aslında reklam değil, yine kullanıcıların bir zafiyetinden, bilinçsizliğimizden ve dikkatli olmamamızdan yararlanarak servise ZORLA üye yaptırıyorlar!   BTK bu adamların hakkından iyi gelememiş anlaşılan! Bari biz tepkimizi koyalım!

  TTNet kullanıcıların Gezinti.com hizmeti ile abonelerinden onay sürecinde kişisel verilerini ihlal ettiğini ve insanları doğru bir şekilde bilgilendirmeden aldatmaca yaparak bu servise üye yaptığını söylemiştim.  Tepkiler o kadar büyüdü ki sonunda TTNet’e BTK tarafından eksik bilgilendirmeler yaparak abone yaptığına dair soruşturma başlatılmıştı. Soruşturma nasıl sonuçlandı bilemiyorum ama…
  Phorm’un ülkemizdeki ismi olan GEZİNTİ.COM, insanları aldatmaya, kandırmaya ve bilinçsizliğimizden yararlanarak sisteme üye yapmaya devam ediyor!

  Gezinti.com abonesi olmak istemiyorsanız,  nasıl iptal edeceksiniz?
  • Gezinti.com sitesine son bir kez giriyoruz.
  • Sağ üst menüden “Hesabım” bağlantısını açıyoruz.
  • Sağ üst kısımda karşımıza iki adet ayar çıkacak. “Internet Hattı için Gezinti” kutusunu “Kapalı” kısmına getiriyoruz.
  • Karşımıza bir popup uyarısı gelecek. Bu uyarı içerisinde “Evet” tıklıyoruz.
  • Gezinti’den kurtuldunuz!
  Makale :
  http://www.teakolik.com/dikkat-gezinti-geri-geldi/
  http://www.teakolik.com/nedir-bu-gezinti-com-sacmaligi/

  Ayrıca Bkz.
  http://eksisozluk.com/gezinti-com--3452619
  • Blogger Yorumları
  • Facebook Yorumları

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Gezinti.com nedir? ahh TTNET ahh! Rating: 5 Reviewed By: Mehmet Ali
  Scroll to Top