728x90 AdSpace

 • Latest News

  11/21/2014

  Adobe Edge Reflow Aracı ile Uyumlu Web Tasarımları Hazırlama

  Dinamik tasarımları daha hızlı başlatın ve ortam sorgusu kesme noktaları, hassas CSS mizanpajları, gruplama ve daha fazlasıyla yüksek uygunlukta prototipler oluşturun. Edge Reflow artık Photoshop CC ile doğrudan bağlantı kurar ve bu, tek bir tıklatmayla statik tasarımdan dinamik kompozisyona geçiş yapmanıza olanak tanır.

  https://creative.adobe.com/products/reflow

  Adobe Edge Reflow nedir?  Responsive Web Design  Eskiden sadece 1024 px ekrana göre tasarım yapıp, sayfayı da ekranın ortasına ortaladıkmı işlem tamam oluyordu. Daha sonra mobil cihazlar çıktı. Hepsi farklı çözünürlükte ve büyüklükte olan cihazlara göre tasarım yapmak gerekir oldu ve responsive tasarım doğdu (gerçi ben hala alışamadım bu responsive tasarıma). Responsive tasarımın artması ile birlikte, bunun için yeterli program desteği çıkmaması işin karmaşık halde kalmasına neden oldu. Şimdi Adobe bu konuya el attı ve yeni geliştirdiği (ve hala geliştirmeye devam ettiği) Edge Reflow ortaya çıktı. Bu programla responsive tasarımları daha kolay ve görsel elde edebileceğiz. Hatta bu tasarımlar için ayrıca css kodları bile yazmamız gerekmeyecektir.  Introducing Adobe Edge Reflow (Preview)

  Layout

  Sezgisel bir kullanıcı arayüzü kullanılarak duyarlı düzenleri oluşturun. Ortam sorgusu kesme noktası ayarlamak için görsel bir çalışma alanı kullanarak farklı ekran boyutları için aynı anda tasarım yapın.  Style

  Yerel web yüzey kullanarak CSS ile yüksek kalitede stiller oluşturun. Hızlı ve tanıdık sezgisel kontroller ile tasarım vizyonunuzu gerçekleştirin.  Paylaşım ve Önizleme

  Kenar uzantısını kontrolünü kullanarak ve gerçek zamanlı olarak farklı cihazlar üzerinde tasarımlarınızı önizleyin. Dreamweaver veya seçtiğiniz kod editörü kullanarak Edge Code ile CSS'inizi geliştirin.


  Diğer özelliklerini görmek için tıklayınız.

  Adobe'nin bu kategoride geliştirdiği 7 program mevcut. Bunlar Edge Animate, Edge Code, Edge Inspect, Edge Reflow, Edge Web Fonts, Edge Typekit, PhoneGap Build. Hepsi de web tasarımın yeni vazgeçilmezleri olacak gibi görünüyor. Cloud girişi ile erişilen bu programları incelemek isterseniz http://html.adobe.com/edge/ adresine bakabilirsiniz.

  Edge Animate

  Edge Code

  Kaynaklar:
  http://blog.ibergrafik.com/post.asp?ID=187
  http://serdara.com/adobe-edge-animate-ailesi-creative-cloud/
  http://grafiktasarim.tv/adobe-edge-reflow-nedir/
  https://creative.adobe.com/products/reflow
  • Blogger Yorumları
  • Facebook Yorumları

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Adobe Edge Reflow Aracı ile Uyumlu Web Tasarımları Hazırlama Rating: 5 Reviewed By: Mehmet Ali
  Scroll to Top