728x90 AdSpace

 • Latest News

  6/24/2015

  Klasör.exe, Smss.exe Virüsü Nasıl Temizlenir Çözümü  Bazen yanlış tıkladığımız bir sayfadan yada 3. parti yazılımlardan bulaşan bu virüs genelde bilgisayarınızda yer alan klasörlerin  ismini kopyalar 527kb lıkbir klasör.exe oluşturur. Örneğin sizin kitap arşiviniz var, 500 tane klasör o klasörlerin hepsinde klasör adıyla bir dosya oluşur. Örneğin, Suç ve Ceza klasörünüz var, virüs bu klasörün içinde bir dosya oluşturuyor, Suç ve Ceza.exe diye. Bu tüm klasörlere yayılıyor ve bilgisayar şişip hantallaşıyor, başlangıç programlarına da kendisini ekliyor.  Çözüm:

  Öncelikle Bilgisayar ekranın alt sol köşesinde yer alan arama yerine msconfig yazıp Başlatma sekmesine geliyoruz. z 3r 0 _ x C:\Windows\System32\smss.exe yi kaldırıyoruz. Yeniden başlatıyoruz.


   Buradan  TDSSKiller - Rootkit Removal programını indiriyoruz. Change Parameters kısmında tüm alanları seçiyor ve Start Scan diyoruz.

  Smss.exe virüsünü bulacaktır bunları siliyoruz. Ve bilgisayarı tekrardan başlatıyoruz.

  Daha sonra Adwcleaner programını indirip bilgisayardaki gereksiz dosyaları ve reklam virüslerini siliyoruz.

  Son olarak CCleaner programı ile önbelleği taratıyor gereksiz dosya ve klasörlerden kurtuluyoruz.

  En son olarak virüsün oluşturduğu klasörleri silmek için arama bilgisayarım a giriyoruz ve üst sağ kısmındaki  arama alanına *.exe boyut:527kb yazıyor ve aratıyoruz. Çıkan sonuçları kontrollü bir şekilde Shift+Delete ile kökten siliyoruz...

  Siz siz olun bilmediğiniz kaynaktan gereksiz programlar indirmeyin kaynak güvenbilir olsun.


  Program aynı zamanda aşağıdaki zararlı virüsleri üzerinde de etkilidir.

  Rootkit.Win32.TDSS, Rootkit.Win32.Stoned.d, Rootkit.Boot.Cidox.a, Rootkit.Boot.SST.a, Rootkit.Boot.Pihar.a,b,c, Rootkit.Boot.CPD.a, Rootkit.Boot.Bootkor.a, Rootkit.Boot.MyBios.b, Rootkit.Win32.TDSS.mbr, Rootkit.Boot.Wistler.a, Rootkit.Win32.ZAccess.aml,c,e,f,g,h,i,j,k, Rootkit.Boot.SST.b, Rootkit.Boot.Fisp.a, Rootkit.Boot.Nimnul.a, Rootkit.Boot.Batan.a, Rootkit.Boot.Lapka.a, Rootkit.Boot.Goodkit.a, Rootkit.Boot.Clones.a, Rootkit.Boot.Xpaj.a, Rootkit.Boot.Yurn.a, Backdoor.Win32.Trup.a,b, Backdoor.Win32.Sinowal.knf,kmy, Backdoor.Win32.Phanta.a,b, Virus.Win32.TDSS.a,b,c,d,e, Virus.Win32.Rloader.a, Virus.Win32.Cmoser.a, Virus.Win32.Zhaba.a,b,c, Trojan-Clicker.Win32.Wistler.a,b,c, Trojan-Dropper.Boot.Niwa.a, Trojan-Ransom.Boot.Mbro.d, e, Trojan-Ransom.Boot.Siob.a., DNSChanger
  • Blogger Yorumları
  • Facebook Yorumları

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Klasör.exe, Smss.exe Virüsü Nasıl Temizlenir Çözümü Rating: 5 Reviewed By: Mehmet Ali
  Scroll to Top