728x90 AdSpace

 • Latest News

  9/12/2015

  Sesli kitap okuma uygulaması, Play Kitaplar nasıl kullanılır?


  Google metin okuma özelliğini yakın zamanda daha iyi bir hale getirdi. Kadın arkadaşımız artık daha akıcı bir şekilde okuma yapabiliyor. Bazen elimizde telefon uzun süre ekitap okuyamıyoruz. Google'nin geliştirdiği metini sese çevirme özelliği artık bu işi kolaylaştırıyor.  Telefonumuzu yanıbaşımıza alıp Sesli Oku diyerek kitabı bizim yerimize okutabiliyor, bize de sadece dinlemek kalıyor. Peki nasıl kullanılır?
  Ekitap nedir, mobi, pdf formatındakileri epub formatına dönüştürmek
  E-kitap (veya elektronik kitap), geleneksel basılı kitaptan farklı olarak, elektronik ortamda kullanılmak üzere hazırlanmış olan kitaplara verilen addır. İnternet üzerinde en sık karşılaşılan ekitap formatları, .epub  .mobi   .pdf dir. Biz Play Kitaplar'a epub formatında atacağız, eğer elinizdeki kitaplar pdf veya mobi formatındaysa, epub'a çevirin.

  mobi uzantılı kitapları epub a dönüştürmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.
  http://ebook.online-convert.com/convert-to-epub
  http://www.epubconverter.com/mobi-to-epub-converter/

  Google Play Kitaplar'a ekitap nasıl yüklenir?
  Öncelikle Play kitaplar sayfasına gidin.  Google hesabınızla oturum açın. Aşağıda gördüğünüz gibi bir sayfa açılacaktır. Dosya Yükle diyerek epub formatındaki dosyanızı yükleyebilirsiniz.   Bilgisayarınızda da okuma yapabiliyorsunuz fakat şimdilik sesli okuma özelliği yok. Şimdi telefonumuza geçiyoruz. Telefonumuzda Play Kitaplar uygulamasını açıyoruz. İstediğimiz kitabı seçiyor sağ üst açılır menüden sesli oku seçeneğini tıklıyoruz.


  • Blogger Yorumları
  • Facebook Yorumları

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Sesli kitap okuma uygulaması, Play Kitaplar nasıl kullanılır? Rating: 5 Reviewed By: Mehmet Ali
  Scroll to Top