728x90 AdSpace

 • Latest News

  11/23/2015

  Alibaba ve Aliexpress Yurtdışı Kargo Takibi Nasıl Yapılır?  Alibaba Group dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden biri olup, Çin’de yerel ve uluslararası ticaret için dünyanın en önde gelen çevrimiçi piyasalarından biridir. Alibaba.com üzerinde 200 ülkeyi aşkın 3.5 milyon şirket faaliyet göstermektedir.  Aliexpress ile alışveriş yapmak güvenli mi?
  Türkiye'de sahibinden.com sanalpazar.com ile yapılan alışverişler ne kadar güvenliyse aliexpress.com da o kadar güvenlidir. Aliexpress türkiyede ki benzer siteler gibi ödemeyi havuzda tutuyor ürün size ulaştıktan sonra sizin onaylamanız ile satıcıya aktarılıyor. Aksi durumda tekrardan iade edebiliyorsunuz.

  Peki almış olduğumuz ürün ne zaman elimize ulaşır? 
  Aliexpress almış olduğunuz  çoğu ürün 1 ay içerisinde elimize ulaşmış oluyor. Ücretsiz kargolu ürünler genelde China Post Air Mail ile gönderiliyor? Türkiye'de dağıtımı PTT yapıyor. 

  China Post Air Mail ücretsiz kargo nasıl takip edilir?
  Aliexpress üzerinden almış olduğumuz ürünlerin kargo takibi için bir kaç site var. Öncelikle ürünümüze ait kargo takip numarasını alıyoruz.   Aliexpress üzerinden aldığımız ürünün detaylarına gidince taşıma bilgilerinden Tracking Number(Takip numarası)  alabiliriz. Sol tarafında China Post Registered Ait Mail ile taşındığını görebiliriz. 

   www.17track.net


   Kargo takibi için kullanacağımız ile site 17track türkçe arayüzü için sağ üstten Türkçe'yi seçin. Siteye girince yukarıda kırmızı ile belirttilen(Dünya çapında posta taşıyıcı nakliyelerini takip etmek için tıklayın) linke tıklıyoruz.

   Takip kodumuzu buraya yazıp, kırmızı takip butonuna tıklıyoruz.   Buradan kargomuz hakkında bilgiler alabiliyoruz. Aşağıda çince olarak kargo hareketlerini takip edebiliriz. Bunları google çeviri yada yandex ile türkçeye çevirebilirsiniz. 

  Aynı şekilde  China Post Registered Ait Mail 'in sitesinden ve PTT sitesinden aynı takip kodu ile kargonuz hakkında bilgi alabilirsiniz. Sorunsuz alışverişler dileriz...

   China Post Registered Ait Mail
  http://intmail.183.com.cn/zdxt/yjcx/    PTT
   http://www1.ptt.gov.tr/tr/interaktif/kayitliposta_yeniweb221214.php
  Son güncelleme: Biz de ilk siparişimizi yaptık ve ürünümüz 13 gün gibi bir zamanda elimize geçti. 

   10 dolarlık bir ürün Çin'den Türkiye'ye ücretsiz kargo olarak PTT tarafından ulaştırıldı.


   Eğer kargonuz gümrüğe girmişse buradan ödeyeceğiniz ücret yer alır.
  Gümrük vergisi, damga verigisi, gümrüğe sunma ücreti yurtdışı iade ücreti toplam: 0 TL   
  • Blogger Yorumları
  • Facebook Yorumları

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Alibaba ve Aliexpress Yurtdışı Kargo Takibi Nasıl Yapılır? Rating: 5 Reviewed By: Mehmet Ali
  Scroll to Top