728x90 AdSpace

 • Latest News

  11/21/2015

  Photoshop parlayan neon yazı efekti nasıl yapılır  Photoshop CC derslerine yazı efekti ile devam ediyoruz. Bu derste harika parlayan bir neon yazı tasarlayacağız. Bu ders sonrası isterseniz bu neon yazı ile harika bir animasyon yapabilirsiniz. Daha hazırladığımız derse buradan bakabilirsiniz.
  Hemen derse başlayalım.

  1- Photoshop'u açın ve yeni bir döküman oluşturun. CTRL-N (File>New).   Ben 1920x1200 piksel kullandım. Oluşturduğumuz katmanı siyah ile doldurun.

  2- Yazımızı yazıyoruz. ka.lab


   3- Layer alanında yazı katmanı seçiliyken Layer>Layer Styles>Gradient Overlay  4- Yazı katmanını kopyalıyoruz. Dublicate layer, yazı katmanı seçiliyken CTRL+J ile de yazıyı bir adet çoğaltabiliriz. Alttaki yazı katmanını seçip Filter>Blur>Gaussian Blur aracını seçip Radius değerini 5.5 pixel seçiyoruz.  5- Şimdi üstteki  kopya yazı katmanını seçiyoruz. Layer > Group Layers kısayol CTRL+G ile grup içerisine alıyoruz. Daha sonra grup katmanı seçiliyken Blend Modu'nu Color Dodge yapıyoruz.
  6- Grup içerindeki yazı katmanını seçiyoruz. Menüden Layer>Layer Style>Inner Shadow sekmesini açıyoruz. Blend Mode: Multiply renk panelinden siyah seçiyoruz. Opacity: 75 Angle: -90 Distance:1 ve size: 2 olarak ayarlıyoruz.  En önemli nokta Contour seçeneği. Aşağıdaki resimde çember içerisine aldığım noktanın gösterildiği gibi olması gerekli.

  Buna da dikkat edip seçtikten sonra Outer Glow sekmesine geçin.  Blend Mode: Color Dodge yapın. Renk olarak beyazı seçin.  opacity %50, Noise: %0 

  Tüm ayarlardan spnra Layer Stil Penceresinde ki ayarlar aşağıdaki gibi olmalı.  7- Son olarak yazı katmanımıza biraz bulanıklık ekleyeceğiz. Filter>Blur>Gaussian Blur menüsüne gidin ve Radius 2,0 piksel yapın.  8- Logo oluşturmak için kullanılan tüm katmanları seçin,  ve çoğaltın  (Layer>Duplicate)..  Hiç bir yere tıklamadan çoğalttığımız tüm katmanları tek bir katman olarak birleştireceğiz. Bunun için Layer>Merge Layers e gidiyoruz.


  9- Son olarak katman sekmemiz aşağıdaki şekilde olacak. Yeni katmanımız seçiliyken Filter>Blur>Gaussian blur aracını açıyor ve Radius değerini 100 piksel ayarlıyoruz. Son olarak ayarladığımız bu katmanı yazı katmanlarının altına taşıyoruz.


  10. Yeni bir Layer oluşturun. CTRL+Shift+N daha sonra renk paletinin siyah beyaz olduğuna emin olun ve Filter>Render>Clouds a giderek bulut ekleyin. Bu katmanın Blend Mode: Soft Light ve Opacity: 30% olsun.  Bu bulut katmanını oluşturduğumuz bulanık katmanın üstünde olması gerekli.

  11- Son olarak ilk yazı katmanımızı seçip  Layer>Layer Style>Drop Shadow. Blend Mode:  Color Burn, renk siyah, 25% Opacity, 90º  Angle, 20 pixels Distance ve 10 pixels for the size. kullanın. gölge katıp derinlik yakalayalım.
  Beğendiyseniz veya takıldığınız bir yer varsa yorum yapabilirsiniz.

  ve sonuç
  • Blogger Yorumları
  • Facebook Yorumları

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Photoshop parlayan neon yazı efekti nasıl yapılır Rating: 5 Reviewed By: Mehmet Ali
  Scroll to Top