728x90 AdSpace

 • Latest News

  2/09/2016

  Kaybolan Dosyalar, Kısayol Sorunu Çözümü  Geçen günlerde teknik servise gelen bir bilgisayarda kullanıcı masaüstünde yer alan dosyaların birden kaybolduğunu söyledi? Dosyaları silmediğini ama şimdi ulaşamadığını söyledi. Kısayolu halen mevcut dosya konumuna bakınca masaüstü görünüyor fakat dosya masaüstünde yoktu. Kısayola tıklayınca da aşağıdaki gibi bir uyarı çıkıyordu.
  "Bu kısayolun başvurduğu .... öğesi değiştirilmiş veya taşınmış, bu yüzden bu kısayol artık doğru çalışmayacak. 
  Bu kısayolu silmek istiyor musunuz? Evet, Hayır"


  Peki sorun çözümü nedir?
   Daha öncede bir kaç defa rastladık genel de office dosyalarıydı. Yapmanız gereken Dosyanın bulunduğu konumu bilmek. Bize gelen bilgisayarda dosya masaüstündeydi.  Bilgisayarım>C>Kullanıcılar>Kullanıcı ADınız
  Bu dizine ulaşınca masaüstü simgesini göreceksniz  sağ tıklayın ve açılan sekmede Önceki Sürümleri Geri Yükle seçeneğini seçin.

  Biraz bekledikten sonra aşağıdaki gibi bir geri yükleme noktalarının listesinin bulunduğu bir pencere açılacak. Dosyalarınız ne zaman silindiyse o günün tarihine bakın. Bakmak istediğiniz masaüstünü seçin ve aşağıda yer alan aç butonuna tıklayın ve geri yükleme yapmadan dosyalarını sürükle bırak yaparak geri getirebilirsiniz.

  Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi kurtarmak istediğimiz metin belgesi fly.txt yi sürükleyerek kendi masaüstüne atabilirsiniz.


   Zaman arası yolculuk :) Kaybettiklerimizi geriye gidip geri bu güne getirebiliyoruz.
  • Blogger Yorumları
  • Facebook Yorumları

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Kaybolan Dosyalar, Kısayol Sorunu Çözümü Rating: 5 Reviewed By: Unknown
  Scroll to Top