728x90 AdSpace

 • Latest News

  7/24/2016

  Playdead’in yeni oyunu Inside inceleme


  Limbo’nun yapımcısı Playdead’in yeni oyunu Inside kusursuz bir platform olmasının yanında, muhteşem bir modern toplum eleştirisi...

  Şu ana kadar yayınlanan 40 inceleme sonucunda 91 puana ulaşan oyunun en beğenilen yanları; bulmacalar, animasyonların yumuşaklığı, atmosfer ve görsellik olmuş.
  SAVAŞ BARIŞTIR
  ÖZGÜRLÜK KÖLELİKTİR
  CAHİLLİK GÜÇTÜR

  George Orwell’in tüm zamanlar klasiği distopik 1984 adlı eserinde geçer bu üç cümle. Baskıcı rejimlerin hüküm sürdüğü, tektipleştirmenin nihai amaç olduğu, bireyselliğin yok edildiği, makineleşmenin, mekanikleşmenin yüceltildiği ve zihnin iktidarlar tarafından ele geçirilmiş medya organlarıyla manipule edildiği sistemlere dair bir eleştiridir 1984. Yazıldığı tarih 1949 yılı olmasına rağmen 2016 yılı itibariyle dünyada değişen pek de bir şey yok. Genelde esprili bir üslupla yazdığım yazılarıma neden böyle karanlık, iç karartıcı bir şekilde başladığımı kendime sorarken, Danimarkalı şirket Playdead’in yeni oyunu Inside’ın ilk saniyesinden son anına dek içinize kasvet üfleyen bir yapım olduğunu hatırladım ve bu sorgumdan vazgeçtim.
  inceleme: Oyunfest.com
  • Blogger Yorumları
  • Facebook Yorumları

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Playdead’in yeni oyunu Inside inceleme Rating: 5 Reviewed By: Mehmet Ali
  Scroll to Top